Новини

2 2

Голова Укравтодору Олександр Кубраков провів нараду з Конфедерацією будівельників України щодо актуалізації Меморандуму між Державним агентством автомобільних доріг України та Конфедерацію будівельників України, який був підписаний 1 серпня 2019 року.

 

У межах реалізації Меморандуму передбачено законотворчу діяльність у дорожній та будівельній сферах, спільні галузеві обговорення та технічне регулювання виробничих процесів, гармонізацію існуючих Державних будівельних норм до передових європейських практик, запровадження та просування інноваційних матеріалів і технологій для державного будівництва, спільну розробку програмних пропозицій щодо підвищення кваліфікаційного рівня працівників, впровадження інноваційних технологій.

У ході наради обговорили спільний план дій на 2020 рік.

Під час зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності проведення спільних заходів: організації спільних регіональних конференцій із залученням керівників регіональних служб автомобільних доріг в областях, обласних державних адміністрацій, місцевих органів влади, власників і керівників дорожньо-будівельних компаній. Укравтодор має постійну та регулярну практику проведення науково-практичних заходів, до яких відносяться виставки, семінари, конференції. Відповідні плани на наступний рік зараз саме формуються та будуть затверджені на початку року.

Обговорили перспективи формування нової системи ціноутворення в будівництві доріг за укрупненими показниками вартості з урахуванням європейської практики.

На порядку денному були: розроблення і підтримка законодавчих актів щодо запровадження інженера-консультанта, удосконалення державних будівельних норм та поліпшення законодавства щодо публічних закупівель та спрощення дозвільних процедур для об’єктів дорожнього будівництва.

Окремо зупинились на гармонізації нормативних документів: ДСТУ, EN, ISO, ASTM за матеріалознавчим напрямком для будівельної галузі і дорожнього господарства. Зокрема, у розробленні на цей час знаходиться 84 стандарти, із них 73 стандарти Європейського комітету зі стандартизації та 11 – Міжнародної організації зі стандартизації.